صفحه اصلي > اخبار و اطلاعیه ها 


  چاپ        ارسال به دوست

راه اندازی پروژه ثبت داده های بیماران سکته قلبی و آنژیوگرافی در مرکز تحقیقات قلب و عروق

راه اندازی پروژه ثبت داده های بیماران سکته قلبی و آنژیوگرافی در مرکز تحقیقات قلب و عروق

در سال 1391 در کشورما وزارت بهداشت با اهمیت دادن به ثبت بیماریها در این زمینه فعالیت خود را گسترش و برنامه ای تحت عنوان برنامه ملی ثبت بیماریها و پیامدهای سلامت با هدف اصلی راه اندازی حداقل 20 نظام ثبت بیماریها با اولویتهای مختلف در حوزه پژوهشی و بهداشت را آغاز می‌کند . برنامه وزارت بهداشت مبنی بر واگذاری ثبت پاره ای از بیماریها به تعدادی از دانشگاههای کشور که دارای حداقل استانداردهای مورد نظر وزارت متبوع می باشند قرار گرفته است.

ثبت سکته های قلبی عمدتا برنامه ریزی آینده دانشگاه ها از نظر ایجاد فضاهای درمانی شامل اورژانس ، سی سی یو ، فضای بازتوانی و تشخیصی بسیار اهمیت دارد .

مزیت نیروهای انسانی آشنا با حملات حاد قلبی از گروه پرستاری ، مددکاری تا پزشکان عمومی ، و متخصصین داخلی داخلی و قلب با توجه به اهمیت موضوع در آینده جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص می دهد .در ثبت سکته های قلبی از عوامل منجر به حادثه ، نحوه برخورد خانواده با در ساعات اول ، احساس و برخورد فرد با علائم ، نحوه انتقال به بیمارستان و دریافت خدمات اولیه پذیرش ، گذراندن دوره سی سی یو و تا بازگشت به کار را شامل می شود. هر کدام از گامهای فوق الذکر خود می تواند شروع فرآیندی را تعریف نماید که در طی مدت اجرای ثبت منجر به اصلاح فرآیندهای درمانی مورد اجرا در استان گردد.  با توجه به این ضرورت مرکز تحقیقات قلب و عروق از اول فروردین سال جاری اقدام به جمع آوری و ثبت داده های تمامی بیماران با تشخیص سکته قلبی و آنژیوگرافی و طراحی نرم افزار مربوطه نموده است .


٠٩:٣٧ - 1395/01/22    /    شماره : ٤١٩٨    /    تعداد نمایش : ٢٠٨خروج